بهترین گوشت برای سلامتی

بهترین گوشت برای سلامتی

بهترین گوشت برای سلامتی کدام است؟

گوشت ماده خوراکی بسیار با اهمیتی است که مزیت های زیادی دارد اما مصرف زیادتر از اندازه گوشت قرمز برای سلامتی تهدید محسوب می شود. به این خاطر آشنایی با بهترین گوشت برای سلامتی می تواند شما را از خطر ابتلا به بیماری ها در امان نگه دارد.ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مطلب را آماده کردیم تا شما بهترین نوع گوشت برای حفظ سلامتی خود را بشناسید.

سالم ترین گوشت برای مصرف

گوشت ماده غذایی حاوی پروتئین، ویتامین های گروه B، آهن، زینک و مس می باشد. پروتئینی که در گوشت وجود دارد آن را به ماده خوراکی مبدل کرده است که زمان زیادی بعد از مصرف آن حس سیری پیدا می کنید. به این علت بسیاری از رژیم های لاغری، اشخاص را به استفاده گوشت دعوت می کنند تا راحت تر به اهداف خود در جهت لاغری دست یابند.
با این همه دقیقا مثل همه مواد خوراکی دیگر، استفاده بیش از اندازه گوشت هم تهدیداتی برای سلامتی به دنبال دارد.بعضی از بررسی ها مشخص کرده اند که مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز طول عمر را کم کرده و احتمال مبتلا شدن به دیابت نوع 2، بعضی از سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. اما بررسی های زیادتری جهت احراز کامل این ادعاها احتیاج است.

میزان استفاده گوشت

جهت کاهش احتمال مبتلا شدن به سرطان، پیشنهاد می شود مقدار استفاده گوشت قرمز پخته شده را به کمتر از نیم کیلو در هفته برسانید و از استفاده گوشت های فرآوری شده خودداری کنید.

دلیل وجود نگرانی برای استفاده گوشت قرمز

همان گونه که پیشتر ذکر شد بعضی از بررسی ها بر این باورند که استفاده گوشت قرمز با کم شدن طول عمر و ابتلا به بعضی از سرطان ها رابطه دارند.با این همه استفاده زیاد گوشت سفید با کم شدن احتمال ابتلا به بعضی سرطان ها مرتبط است.
تا وقتی که گوشت قرمز را به شکل مدیریت شده مصرف کنید، شما از یک برنامه غذایی سالم استفاده می کنید. پیشنهاد می شود در هر وعده غذایی، یک چهارم از غذای خود را پروتئین مصرف کنید.

استفاده ماهی و سلامتی

ماهی و به طورکلی خوراک های دریایی به عنوان سالم ترین گوشت ها مشهور اند ، به این خاطر که منبع اسید چرب های امگا 3 ضد التهاب می باشند.
همین طور این مواد خوراکی منبعی سرشار از ویتامین های گروه B، ویتامین D و خیلی از مواد معدنی می باشند. پیشنهاد می شود هر هفته، دو وعده 98 گرمی ماهی استفاده کنید. از دیگر جایگزین های مصرف ماهی در طی هفته این است که مواد خوراکی گیاهی حاوی امگا 3 استفاده کنید و یا مکمل امگا 3 مصرف نمایید.
تنها مورد نگران کننده ای که برای استفاده ماهی وجود دارد ، جیوه ای است که در بعضی از ماهی ها وجود دارد. جهت کسب اطمینان این امکان برای شما وجود دارد که ماهی هایی مثل سالمون مصرف نمایید که در قیاس به سایر ماهی ها سلامت بیشتری دارند.

بهترین گوشت برای سلامتی
بهترین گوشت برای سلامتی

گوشت ماکیان

گوشت کم چرب ماکیان مثل سینه مرغ یا بوقلمون، گوشت هایی با چربی خیلی کم محسوب می شوند. این موارد تا وقتی که پوستشان مصرف نشود، خیلی کم کالری و کم چربی هستند.
این نوع گوشت ها به عنوان منبع پروتئین مشهور اند .همین طور ویتامین B6، B12، آهن و منیزیم را برای بدن فراهم می کنند. مصرف گوشت های حاوی پروتئین مثل سینه مرغ، به طور مطلوب شما را سیر می کنند و همین طور به علت کم چرب بودنشان حس سبکی برای شما به همراه خواهند داشت.
مصرف گوشت سفید جهت حفظ سلامتی و کم شدن تهدید ابتلا به سرطان کاربرد دارد ، اما استفاده بیش از حد آن به معنای برنامه غذایی سالم تر نیست و الزامی است مانند همه مواد خوراکی تعادل را برای مصرف آن رعایت کنید.

گوشت دام رشد یافته با علوفه

گوشت دام هایی که خوراک آن ها علوفه است ، در قیاس به گوشت دام هایی که علف مصرف نکرده اند امگا 3 زیادتری دارد.بعضی ادعا می کنند گوشت دام های رشد یافته با علف،حاوی مواد مغذی زیاد تری مثل آنتی اکسیدان و ویتامین ها هستند.
با این همه این را به یاد داشته باشید که ماهی های پرچرب باز هم میزان امگا 3 زیادتری در خود دارند. گوشت های قرمز را هم نباید بیش از اندازه استفاده کرد و پیشنهاد می شود هفته ای نیم کیلو یا کمتر از آن مصرف کنید.

گوشت کمتر، زندگی بیشتر

مجموعه ای از محققان آلمانی برای دست یابی به نتایج قوی تر فعالیت پژوهشی در این حیطه انجام دادند. آن ها 2هزار فرد 10 تا 70 ساله را که گوشت اندکی استفاده می کردند یا اصلا گوشت نمی خوردند ، در طی سال های 1978 تا 1999 مورد بررسی قرار دادند.در این زمان به ازای هر 100 مورد مرگ در جمعیت عمومی، 59 مورد مرگ در این مجموعه مورد مطالعه دید شد. البته این بررسی مشخص کرد که کنار گذاشتن کامل استفاده گوشت هم کار درستی نیست.
محققان این گروه 2 هزار نفری را به 3 گروه تقسیم کردند:گروه اول به هیچ وجه گوشت، ماهی، تخم مرغ و لبنیات مصرف نمی کرند. گروه دوم تنها گوشت استفاده نمی کردند، اما لبنیات و تخم مرغ استفاده می کردند و گروه سوم برخی مواقع گوشت هم مصرف می کردند.
این بررسی مشخص کرد که به ازای هر 100 مورد مرگ در گروه اول، 66 نفر در گروه دوم و 60 نفر در گروه سوم جان باختند.پس بااهمیت ترین برآیند کسب شده از این تحقیق این است که :گوشت بخورید، اما به میزان لازم و مدیریت شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *